FCI_Logo.svglkd_logo_puikus_fb

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijoje klubas buvo įregistruotas 1993 m. sausio mėn. pavadinimu “Lietuvos britų aviganių veisėjų klubas”, tačiau praktiškai aktyvios veiklos nevykdė. Tai buvo tik formalus LKD padalinys.

1996 m. lapkričio mėn. buvo pakeistas pavadinimas ir įregistruotas “Lietuvos britų aviganių savininkų klubas” (LBASK). Šio naujojo klubo prezidentu tapo vilnietis A.Belousovas. Klubas pradėjo aktyvesnę veiklą. Tuo metu klubo veikloje galėjo dalyvauti tik savininkai, turintys ilgaplaukius ir trumpaplaukius kolius, šelčius, border ir barzdotus kolius, bobteilus ir valų korgius.

Nuo 1996 m. pradėtos rengti kasmetinės specializuotos parodos. Tuo klubo veikla ir apsiribojo.

2010 m. vasario 5 dieną, susirinkę 10 klubo narių nusprendė, kad klubo veiklą reikia atnaujinti, plėsti veislių skaičių, rinkti naują tarybą ir prezidentą. Įregistruoti nauji įstatai, o klubo prezidente išrinkta N.Zienienė. Veislių sąrašas papildytas australų aviganiais, australų ganymo šunimis, kelpi, belgų aviganiais, šiperke, lenkų žemumų ir Podhalijos aviganiais, briarais ir boseronais. Buvo surengti seminarai šunų ruošimo parodoms tema, veislių pristatymais. Per penkmetį klubas išaugo nuo 10 iki 41 nario – tarp klubo narių šunų yra ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos, kitų kaimyninių šalių bei tarptautinių čempionų.

Klubo veikloje dalyvauti kviečiami savininkai, turintys:
Ilgaplaukius kolius
Trumpaplaukius kolius
Šetlando aviganius – Šelčius
Senuosius anglų aviganius (Bobteilus)
Barzdotuosius kolius
Borderkolius
Valų korgius pembrukus
Valų korgius kardiganus
Australų aviganius
Australų ganymo šunis
Australų kelpius
Belgų aviganius
Šiperkė
Flamandų buvje
Olandų aviganius
Lenkų žemumų aviganius
Podhalijos aviganius
Vengrų aviganius (komondorus, pulius, pumius, mudžius, kuvasus)
Briarus
Boseronus