DSC_0046 Australų aviganis – šeimininkų dažnai vadinamas ausiu (ang. Aussie), yra gan nauja, tačiau sparčiai populiarėjanti veislė Lietuvoje. Kaip ir šių šunų uodegos ilgis, taip ir veislės pavadinimas, dažnam sukelia daug klausimų. Išveisti JAV, australų aviganiai labai greitai tapo itin populiarūs rančose, rodeo pasirodymuose, buvo nepakeičiami ne tik ganant, bet ir saugant avis bei galvijus. Tiesa, būtent dėl didelių bandų, atvežtų iš Australijos, ganymo jie ir buvo pakrikštyti „Australais“.

Šiais laikais Australų aviganiai taip pat užima didelę dalį žmonių širdyse. Ilgas kelių spalvų kailis, žydros, gintarinės, rudos ar margos akys nepalieka abejingų. Tačiau po šia įspūdinga išvaizda slepiasi darbo ištroškęs šuo, kuris kaip ir jo protėviai yra pasiryžęs nubėgti ne vieną kilometrą per dieną bei praleisti visą gyvenimą komandoje su „piemeniu“. Tad šie šunys puikiai tinka aktyvų gyvenimą propaguojantiems žmonėms. Vikrūs ir šoklūs jie puikiai pasirodo agility varžybose, orientuoti į šeimininką be vargo išmoksta naujas komandas, su didžiausiu džiaugsmu gaudo skraidančią lėkštę ar tiesiog lekia šalia dviračio.

DSC_7720Australų aviganiai turi išlikusį stiprų saugojimo instinktą, kuris pasireiškia puikiu savo teritorijos suvokimu ir nepasitikėjimu svetimais žmonėmis. Tačiau ši savybė įpareigoja veisėjus skirti labai didelį dėmesį šuniuko socializacijai ir auklėjimui, nes riba – tarp nepasitikėjimo ir baimės bei tarp baimės ir agresijos – yra labai siaura. Todėl pradėtą veisėjo darbą auklėti bei socializuoti mažylį dar ilgai turi tęsti ir šuniuko savininkas.

Pilni energijos, gudrūs ir padykę jaunystėje šie šunys mėgsta išbandyti savo šeimininką bei ribas, todėl šeimininkas turi būti tvirtas ir sumanus, mokėti palenkti šunį į savo pusę naudojant teigiamą motyvaciją.

Australų aviganių kailis yra ypatingas tuo, kad keturios pagrindinės spalvos (juoda trispalvė, ruda trispalvė, žydrai marmurinė, ruda marmurinė) turi daugybę atspalvių, o kiekvienas šuo turi savitą marginimą, tad vargu ar rastume du vienodus australų aviganius. O išskirtinis šios veislės bruožas – tai uodega, kuri gali būti vos matoma, sprindžio ilgio arba ilga.


10502140_809030385788250_3360049222490590865_nGražūs, protingi ir aktyvūs šie šunys PUIKIAI TIKS, jeigu:

• Mėgstate laisvalaikį praleisti aktyviai
• Norite šuns, kuris nuolatos būtų šalia jūsų
• Ieškote šuns agility ar kitam šunų sportui
• Ieškote lengvai dresūrai pasiduodančio šuns

Australų aviganis NĖRA TINKAMAS PASIRINKIMAS jeigu:
• Neplanuojate skirti daug laiko savo augintiniui
• Ieškote šuns gyventi voljere
• Nesiruošiate skirti laiko šuns kailio priežiūrai
• Neplanuojate skirti laiko šuns auklėjimui/dresavimui
• Nemėgstate netvarkos, besišeriančių šunų

 

Australų aviganiai laidoje “Mūsų gyvūnai”

Žiūrėti