Kai žiūriu į šuns akis, matau žvilgsnį, kuriuo turėčiau žiūrėti į žmogų…
Nepamenu, kada pirmą kartą išgirdau šią mintį, nepamenu, kas pirmas ją išsakė, bet visada, kai žiūriu į šuns akis, matau visišką atsidavimą, nuoširdžiausią meilę ir prisirišimą, nebylų pažadą visada būti su Tavimi…

Jau daug metų, kalbėdama, juokaudama, svajodama apie šunį, turiu omenyje šelmiško žvilgsnio, visada besišypsantį šunėką, stačiaausį trumpakojį lapiuką ­ Valų korgį pembruką. Įvairių rudų atspalvių lapiukai paprastai patraukia praeivių žvilgsnį ir priverčia nusišypsoti. O jei eina ne vienas, o du!!! Dažnai su praeiviais užsimezga pokalbis: “Oooo, kokie gražūs šuniukai, o jie veisliniai? Veisliniai, veisliniai, dar ir kokie veisliniai!”

P1000160Taigi apie veislę. Valų korgiai kaip veislė žinomi nuo X a. Tai senovės Velso apylinkėse populiari šunų, skirtų stambiųjų galvijų ganymui, varymui veislė. 1925 m. Britanijoje buvo įkurtas Valų korgių klubas. Ilgą laiką valų korgiai pembrukai ir kardiganai buvo laikomi ta pačia veisle, bet iš tiesų jie labai skiriasi ir išvaizda, ir charakteriu. Tik 1934 m. Britanijos korgių klubas patvirtino atskiras pembrukų ir kardiganų veisles.

Apie valų korgį pembruką sklando daug legendų ir mitų – būk tai korgiai buvo miško fėjų ir elfų arkliukai. Legendų gerbėjai ir korgių mylėtojai ir dabar ant šunelių šonų įžvelgia šviesias elfų balno žymes.

Veislę populiarinti labai padėjo Anglijos karalienės Elžbietos II meilė valų korgiams pembrukams. Pirmąjį korgiuką Elžbieta II gavo dovanų dar būdama maža mergaitė. Juos veisė visą gyvenimą. Karalienės korgiai ją lydi ne tik kelionėse, bet ir dažnai dalyvauja svarbiuose priėmimuose, rūmų renginiuose, karalienės fotosesijose ir reklaminiuose filmukuose.

Vienas mažiausių aviganių – Valų korgis pembrukas – yra judrus, greitas, bebaimis. Jis gano/varo galvijus kandžiodamas jų užpakalines kojas, kartu mikliai išsisukdamas nuo galvijų spyrių. Tuo pačiu, Valų korgis pembrukas yra idealus šeimos šuo, ypač tuo atveju, kai šeima nori turėti ne žaisliuką, o tikrą darbinių savybių šunį. Nedidelis šuo ne tik iki šiol neprarado veislės darbinių savybių, bet dažnai jomis pralenkia didžiųjų veislių gentainius. Valų korgis pembrukas yra žaismingas, protingas, lengvai dresuojamas, sportiškas, prieraišus, neįkyrus šeimos šuo. Paprastai pembrukas tampa didžiausiu vaikų ir naminių gyvūnų draugu, puikiu žaidimų su kamuoliu partneriu, ištvermingu šeimos žygių fanatiku, dauguma korgių mėgta plaukioti, visada su malonumu keliauja tiek į trumpas, tiek ir į ilgas keliones. Šis besišypsantis gudruolis taip pat yra ėdrūnas ir žaidėjas nepatyrusio šeimininko jausmais, todėl, nors ir nebūtina, bet rekomenduotina, kad šeimininkas domėtųsi šunų dresūra ir pageidaujamo šuns elgesio lavinimo būdais. Korgiai yra geros sveikatos, neįnoringi, nedaug priežiūros reikalaujantys šunys. Du kartus per metus gausiai šeriasi.

IMG_1078 copy
Korgiukai juokingai miega,
juokingai bėga,
žaismingai naikina žaisliukus, ne vietoje paliktus batus, šeiminkės gėles bei krūmus…
O be to – Valų korgiai šypsosi ir žiūri į akis!!!

Su korgiais gyvenimas pilnesnis!
Ir įdomesnis!
Ir laimingesnis!

 

Autorė: Dalia Gurauskaitė